Nowa inwestycja

Nowe mieszkania

Nowe mieszkania

WYSZUKAJ MIESZKANIE

Jak pokonać kurz w mieszkaniu?

Czyste mieszkanie to zdrowe mieszkanie

Dla wielu romantyków, czy nawet artystów kurz jest otoczką nadającą odpowiedniego charakteru danym elementom w mieszkaniu. Co jednak zrobić wtedy, kiedy mamy na niego po prostu alergię? Wtedy nawet artysta zasięgnie po jakieś środki, którymi będzie chciał go pokonać. Nie należy więc przesadzać w tej kwestii tylko po prostu wziąć sprawy w swoje ręce.

 

Czym jest właściwie kurz?

 

Jest często porównywany do sporych rozmiarów chmury o zamazanych odcieniach, która rozpościera szeroki płaszcz, którym okrywa wszystko, co napotka na swojej drodze. Każdy przedmiot, mebel w naszym mieszkaniu został zawładnięty przez ogromną chmarę roztoczy i zarazków, która sieje zniszczenie wśród alergików. Samych roztoczy nie możemy zobaczyć gołym okiem, gdyż ich miara wynosi od 0,2 – 0,6 mm. Jeśli by tak wejść w to głębiej, to na jednym metrze kwadratowym naszego mieszkania może poruszać się od 100 aż do 10 000 roztoczy, których odchody wywołują alergię kurzową. Kurz jest wrogiem nie tylko ludzi. Ma także zły wpływ na rośliny doniczkowe i nawet zwierzęta trzymane w domu.

 

Wyproś kurz ze swojego mieszkania!

 

  1. Jeśli masz „kurzowy” problem zacznij częściej wietrzyć swoje mieszkanie, gdyż powietrze należy wymieniać kilka razy w ciągu godziny.
  2. Zadbaj o odpowiednią wentylację w pomieszczeniach.
  3. Postaraj się pozbyć wilgoci z domu. Nie może być ani zbyt wilgotno ani zbyt sucho. Utrzymuj temperaturę od 18-20oC . Idealnie w tej sytuacji sprawdzają się nawilżacze powietrza, do których możesz wlać środki chemiczne przeciwko roztoczom.
  4. Odkurzaj dywany, wykładziny itp. przy otwartym oknie minimum raz w tygodniu.
  5. Staraj się raz na jakiś czas wytrzepać meble tapicerowane wcześniej pokrywając je wilgotnym płótnem, by nie rozproszyć kurzu w pomieszczeniu.
  6. Przechowuj książki w oszklonym regale.
  7. Wietrz pościel na świeżym powietrzu.

 

Ząbki: Czyste mieszkania dla Ciebie

 

Stare budownictwo także może być przyczyną kurzu w mieszkaniu. Jeśli planowałeś remont bądź przeprowadzkę i mieszkasz w okolicy zachęcamy do przejrzenia oferty mieszkań, które znajdziesz w Ząbkach. Skontaktuj się z nami, zapraszamy!

podaj swój numer. oddzwonimy w kilka sekund!
x
+48Administratorem danych jest W.W. INVESTMENT WIŚNIEWSCY SP.J. z siedzibą przy ul. Sikorskiego 1C/1, 05-200 Wołomin. Podanie danych jest dobrowolne. Powyższe dane będą przetwarzane przez W.W. INVESTMENT WIŚNIEWSCY SP.J. w celu przekazania informacji o ofercie handlowej (telefonicznie lub mailowo), właściwych ze względu na świadczenie usługi czy realizację inwestycji. Przypominamy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Wszelką korespondencję w sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych, o którym mowa powyżej, należy kierować na adres: W.W. INVESTMENT WIŚNIEWSCY SP.J., ul. Sikorskiego 1C/1, 05-200 Wołomin z dopiskiem „Dane Osobowe”.

Masz pytania dotyczące naszych inwestycji?
Wypełnij formularz, a nasz doradca się z Tobą skontaktuje.