Nowa inwestycja

Nowe mieszkania

Nowe mieszkania

WYSZUKAJ MIESZKANIE

Mieszkanie - kupić czy wynająć?

Czy warto kupić mieszkanie?

Zakup własnego mieszkania wielu osobom kojarzy się z bezpieczeństwem i stabilizacją. Innym z kolei ze zobowiązaniem i odpowiedzialnością.

Przeanalizujmy zatem wady i zalety kupna mieszkania oraz wynajęcia lokalu i zastanówmy się, do kogo skierowane jest każde z tych rozwiązań.

 

Mieszkania wynajmowane – wady i zalety

  • Z pewnością do zalet wynajmowania mieszkania należy mniejsza odpowiedzialność. Jednak najczęściej powodem, dla którego ludzie decydują się na wynajem, a nie na kupno, są finanse. Wynajmując lokal, nie musimy brać kredytu i wiązać się z bankiem na kolejne 30 lat. Możemy w dowolnym momencie zmienić swoje życiowe plany i mamy w tym pełną swobodę.
  • Rozwiązanie to ma oczywiście także wiele słabych stron. Należą do nich chociażby droższe utrzymanie mieszkania. Zwykle poza czynszem i rachunkami trzeba bowiem płacić także dodatkową kwotę właścicielowi, w praktyce ponosząc niekiedy nawet dwukrotnie wyższe koszty, niż wynoszą pierwotne opłaty. Wynajmowanie lokum wiąże się także z pewnymi ograniczeniami co do jego aranżacji – nie wszyscy właściciele są otwarci na zmiany proponowane przez lokatorów.

 

Kupno własnego mieszkania – plusy i minusy

  • W przypadku zakupu własnego mieszkania największym minusem jest oczywiście jego cena i konieczność wyłożenia jednorazowo dużej kwoty. W większości przypadków niezbędne jest zaciągnięcie wysokiego kredytu na kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat. Dla niektórych wadą będzie także "związanie się" z jednym miejscem na stałe.
  • Rozwiązanie to ma jednak niewątpliwie wiele zalet. Posiadanie własnego mieszkania daje pełną swobodę dokonywania w nim zmian. Daje też poczucie bezpieczeństwa, ułatwia planowanie przyszłości dla całej rodziny i jest cennym zabezpieczeniem.

 

Ząbki, Legionowo – nowe mieszkania dla zdecydowanych

Tych, których powyższe rozważania nie dotyczą – to znaczy osoby już zdecydowane na zakup własnego mieszkania – zachęcamy do zapoznania się z ofertą dostępną w Ząbkach i Legionowie. Spośród wszystkich lokalizacji te dwie zasługują na uwagę i bez wątpienia wzbogacają listę zalet zakupu własnego lokum. Serdecznie zapraszamy.

 

podaj swój numer. oddzwonimy w kilka sekund!
x
+48Administratorem danych jest W.W. INVESTMENT WIŚNIEWSCY SP.J. z siedzibą przy ul. Sikorskiego 1C/1, 05-200 Wołomin. Podanie danych jest dobrowolne. Powyższe dane będą przetwarzane przez W.W. INVESTMENT WIŚNIEWSCY SP.J. w celu przekazania informacji o ofercie handlowej (telefonicznie lub mailowo), właściwych ze względu na świadczenie usługi czy realizację inwestycji. Przypominamy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Wszelką korespondencję w sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych, o którym mowa powyżej, należy kierować na adres: W.W. INVESTMENT WIŚNIEWSCY SP.J., ul. Sikorskiego 1C/1, 05-200 Wołomin z dopiskiem „Dane Osobowe”.

Masz pytania dotyczące naszych inwestycji?
Wypełnij formularz, a nasz doradca się z Tobą skontaktuje.