Nowa inwestycja

Nowe mieszkania

Nowe mieszkania

WYSZUKAJ MIESZKANIE

Mieszkanie małe czy duże?

Wybierz rozmiar i lokalizację mieszkania

Bardzo często zdarza się, że osoby, które celują w metraż około 35-40m2, decydują się ostatecznie na mieszkanie 50-metrowe, bo trafiły np. na okazję cenową. I odwrotnie – ci, którzy chcieli kupić mieszkanie 3- lub 4-pokojowe, ostatecznie kupują znacznie mniejsze, bo urzekło ich jego wnętrze i uznali, że właśnie ten wybór będzie bardziej trafmy. Metraż nie jest zatem twardym kryterium wyboru mieszkania. Jednak warto jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań określić swoje wstępne oczekiwania co do jego wielkości. Dzięki temu zawęzimy swoje pole poszukiwań, które odbędą się sprawniej. Co należy wziąć pod uwagę, określając wielkość mieszkania, które chcemy kupić?

 

Duża rodzina – większe mieszkanie

 

Najważniejsze kryterium to ilość jego przyszłych mieszkańców. Jeśli rodzina jest kilkuosobowa, siłą rzeczy będziemy potrzebowali większej przestrzeni. Warto też wziąć pod uwagę swoje plany na przyszłość. Rodzina z jednym dzieckiem może planować kolejne pociechy – warto więc wcześniej pomyśleć o pokojach dla nich, ponieważ kupno mieszkania jest zwykle inwestycją na wiele lat.

 

Gdzie zamieszkać – Warszawa, a może Legionowo?

 

Drugą ważna kwestią jest położenie mieszkania, które zwykle w dużym stopniu przekłada się na jego cenę. Np. mieszkania w stolicy są znacznie droższe niż w pobliskich, mniejszych miastach takich jak Ząbki czy Legionowo – niekiedy nawet dwukrotnie. Dysponując określonym budżetem musimy określić, na jakiej wielkości mieszkanie nas stać w danej lokalizacji.

 

Małe nie zawsze mniej wygodne

 

Po trzecie, warto zwrócić uwagę na układ mieszkania - na to, czy posiada aneks kuchenny, czy znajduje się w nim garderoba, jak duża jest łazienka, czy mieszkanie jest na poddaszu itd. Niekiedy mieszkania o dużym metrażu zaprojektowane są tak, że korzystanie z nich jest bardzo niepraktyczne, a przestrzeń gdzieś "znika". Z kolei małe mieszkania mogą być wyposażone w rozwiązania umożliwiające maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Biorąc pod uwagę układ mieszkania, 10 czy 15m2 może się w praktyce okazać zupełnie nieistotną różnicą w metrażu.

 

 

podaj swój numer. oddzwonimy w kilka sekund!
x
+48Administratorem danych jest W.W. INVESTMENT WIŚNIEWSCY SP.J. z siedzibą przy ul. Sikorskiego 1C/1, 05-200 Wołomin. Podanie danych jest dobrowolne. Powyższe dane będą przetwarzane przez W.W. INVESTMENT WIŚNIEWSCY SP.J. w celu przekazania informacji o ofercie handlowej (telefonicznie lub mailowo), właściwych ze względu na świadczenie usługi czy realizację inwestycji. Przypominamy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Wszelką korespondencję w sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych, o którym mowa powyżej, należy kierować na adres: W.W. INVESTMENT WIŚNIEWSCY SP.J., ul. Sikorskiego 1C/1, 05-200 Wołomin z dopiskiem „Dane Osobowe”.

Masz pytania dotyczące naszych inwestycji?
Wypełnij formularz, a nasz doradca się z Tobą skontaktuje.