Nowa inwestycja

Nowe mieszkania

Nowe mieszkania

WYSZUKAJ MIESZKANIE

Wady i zalety mieszkania w niewielkim mieście

Czy warto się zdecydować na mieszkanie w mniejszym mieście?

Kilkudziesięciotysięczne miasto ma swoje wady i zalety. Jeśli pokona się te pierwsze i dostrzeże te drugie, mieszkanie w mieście takim jak Ząbki czy Legionowo może się jednak okazać rozwiązaniem idealnym.

 

Mieszkanie w niewielkim mieście – za i przeciw

 

Jakie są najczęściej wskazywane zalety mieszkania w niedużym mieście? Uwagę zwraca się przede wszystkim na spokój – brak wielkomiejskiego hałasu, wolniejszy tryb życia, brak tak dużego ruchu samochodów. Wśród zalet mieszkania w niedużym mieście znajdują się też oczywiście kwestie bezpieczeństwa. Przeprowadzane wśród Polaków sondy potwierdzają, że mieszkańcy mniejszych miast zwykle czują się mniej zagrożeni przestępczością niż osoby mieszkające w dużych miastach wojewódzkich. Do tej listy warto też z pewnością dodać ceny mieszkań, które w mniejszych miejscowościach niemal zawsze są znacznie niższe.

 

A jakie są wady? Tutaj na pierwszy miejscu wskazywane są ograniczone możliwości zatrudnienia. W mniejszych miastach gospodarka zwykle rozwija się wolniej i skupia się raczej wokół produkcji niż usług - które dla wielu osób są atrakcyjniejszym sektorem zatrudnienia. Sama dostępność usług – jej niższy poziom - jest zresztą równie często wymieniania wśród wad mniejszych miejscowości.

 

Duże możliwości w niedużym mieście

 

Jeśli jednak udałoby się wyeliminować wszystkie wady, niewielkie miasto okazałoby się miejscem idealnym do mieszkania. Czy da się to zrobić? W przypadku miejscowości należących do dużych aglomeracji – tak. Przykładem mogą być miasta takie jak Ząbki czy Legionowo. Ich położenie w bliskim sąsiedztwie stolicy sprawia, że ich mieszkańcy mają takie same jak warszawiacy możliwości zatrudnienia czy też korzystania z usług i rozrywek.

 

Zachęcamy zatem wszystkich rozważających zakup nowego mieszkania do zapoznania się z naszą ofertą w Ząbkach i w Legionowie, przeanalizowania argumentów przemawiających za wprowadzeniem się do jednego z tych miast i skorzystania ze wszystkich możliwości, które one stwarzają. Zapraszamy!

 

podaj swój numer. oddzwonimy w kilka sekund!
x
+48Administratorem danych jest W.W. INVESTMENT WIŚNIEWSCY SP.J. z siedzibą przy ul. Sikorskiego 1C/1, 05-200 Wołomin. Podanie danych jest dobrowolne. Powyższe dane będą przetwarzane przez W.W. INVESTMENT WIŚNIEWSCY SP.J. w celu przekazania informacji o ofercie handlowej (telefonicznie lub mailowo), właściwych ze względu na świadczenie usługi czy realizację inwestycji. Przypominamy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Wszelką korespondencję w sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych, o którym mowa powyżej, należy kierować na adres: W.W. INVESTMENT WIŚNIEWSCY SP.J., ul. Sikorskiego 1C/1, 05-200 Wołomin z dopiskiem „Dane Osobowe”.

Masz pytania dotyczące naszych inwestycji?
Wypełnij formularz, a nasz doradca się z Tobą skontaktuje.