Nowa inwestycja

Nowe mieszkania

Nowe mieszkania

WYSZUKAJ MIESZKANIE

Ząbki- jak żyć w zgodzie z sąsiadami?

Gdy wprowadzasz się do nowego mieszkania, masz nadzieję na spokojne, wygodne życie. Wpływa na to lokalizacja, jakość wykończenia całego budynku, estetyka w umeblowaniu, ale przede wszystkim osoby, którymi się otaczasz. Mowa tu nie tylko o lokatorach, ale też o sąsiadach. Zgodna i życzliwa atmosfera w społeczności sąsiedzkiej potrafi niejednokrotnie okazać się bezcenna. Bowiem sąsiad może być niezastąpioną pomocą w różnego typu problemowych sytuacjach lub po prostu doskonałym kompanem do rozmowy. Od czego więc warto zacząć budowanie tej relacji?

 

Przedstawiamy kilka porad, dzięki którym stworzenie dobrych kontaktów z sąsiadami będzie znacznie prostsze:

  1. Mów “dzień dobry”- uśmiechaj się, a szybko przekonasz się, że w zamian także otrzymasz życzliwe gesty, a sąsiedzi poczują do Ciebie sympatię i to odwzajemnią. Warto od czasu do czasu wyjść z inicjatywą i  zagadać spotkaną na klatce schodowej osobę, pod warunkiem oczywiście, że nie spieszy się. W takich sytuacjach dobrze przydadzą się umiejętności obserwacji i poczucie taktu. Dzięki temu ocenimy, kiedy dana osoba ma ochotę na pociągnięcie tematu, jednocześnie nie narzucając się.
  2. Nie uciekaj- nie unikaj, nie udawaj, że nie widzisz przechodzącego obok sąsiada, gdy wchodzisz do klatki rozejrzyj się czy ktoś nie potrzebuje abyś je dla niej przytrzymał, nie ma nic złego w rozmowie, a potrafi zdziałać dużo więcej dobrego niż by się wydawało.
  3. Pomagaj- przytrzymuj windę, przepuszczaj w drzwiach, jeśli widzisz, że ktoś nie radzi sobie z czymś, zapytaj czy potrzebują pomocy lub po prostu pomóż. Twój wysiłek z pewnością zostanie doceniony, a dobry uczynek często wraca ze zdwojoną siłą.
  4. Szanujmy się nawzajem- nie hałasuj w mieszkaniu, a jeśli planujesz, postaraj się wcześniej ostrzec najbliżej mieszkające osoby. Dzięki temu będą bardziej niekonfliktowe. Sam także bądź wyrozumiały w dokładnie odwrotnej sytuacji. Co więcej, interesuj się o czystość klatki schodowej i otoczenia przed domem (sprzątaj po swoim psie, nie zostawiaj śmieci, nie wnoś na butach błota)- to wspólna przestrzeń więc każdy powinien o nią dbać.

 

Jeśli stoisz przed decyzją zakupu mieszkania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w Ząbkach. To idealna lokalizacja, wykończenie wysokiej jakości, przemyślana przestrzeń wspólna i wiele więcej. Sprawdź sam!

podaj swój numer. oddzwonimy w kilka sekund!
x
+48Administratorem danych jest W.W. INVESTMENT WIŚNIEWSCY SP.J. z siedzibą przy ul. Sikorskiego 1C/1, 05-200 Wołomin. Podanie danych jest dobrowolne. Powyższe dane będą przetwarzane przez W.W. INVESTMENT WIŚNIEWSCY SP.J. w celu przekazania informacji o ofercie handlowej (telefonicznie lub mailowo), właściwych ze względu na świadczenie usługi czy realizację inwestycji. Przypominamy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Wszelką korespondencję w sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych, o którym mowa powyżej, należy kierować na adres: W.W. INVESTMENT WIŚNIEWSCY SP.J., ul. Sikorskiego 1C/1, 05-200 Wołomin z dopiskiem „Dane Osobowe”.

Masz pytania dotyczące naszych inwestycji?
Wypełnij formularz, a nasz doradca się z Tobą skontaktuje.