Nowa inwestycja

Nowe mieszkania

Nowe mieszkania

WYSZUKAJ MIESZKANIE

Legionowo: NIE dla metropolii warszawskiej

Mieszkanie w Legionowie - co mieszkańcy orzekli w referendum

W Legionowie odbyło się głosowanie na temat przyłączenia się do metropolii warszawskiej. Miasto liczy sobie 17tys. 793 mieszkańców. 94,27 procent zagłosowało, iż nie chce, aby legionowska gmina stała się częścią warszawskiej metropolii. Znaleźli się jednak tacy, którzy byli odmiennego zdania, lecz do tego grona zaliczyło się tylko 1tys.81 osós czyli 5,73 procent mieszkańców. W głosowaniu wzięło udział aż 46,72 proc, więc referendum mogło podlegać rozpatrzeniu, gdyż wymagano co najmniej 30 procentowej frekwencji.

Na co odpowiadano w głosowaniu?

Mieszkańcy mogli dostrzec właściwie tylko jedno pytanie: „Czy jest Pan/Pani za tym, żeby m.st. Warszawa jako metropolitalna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Miejską Legionowo?”. Do referendum doszło 26.03.2017 (niedziela) i trwało od godziny 7 do 21. Wynik można było poznać w poniedziałek rano.

Protokół wskazuje, iż liczba ważnych głosów przeciwko wkroczeniu Legionowa do metropolii warszawskiej wyniosła 18 tys.874. Jeśli zaś chodzi o resztę głosujących, która wyraziła zgodę na ta operację zamknęła się niestety w mniejszej liczbie głosów, gdyż wyniosły one 1 tys.81 głosów, czyli 5,73 procent.

Całe referendum mogło sobie policzyć aż 19 tys. 58 osób, lecz była to znaczna mniejszość, bo uprawnionych do głosowania było aż 40 tys. 786 osób.

Warszawa i Podkowa Leśna były kolejnymi miejscami, w których chciano przeprowadzić takie głosowanie, jednak tutaj wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera stwierdził uchwałę ws. Referendów dotyczącej zmian granic Warszawy, jako nieważną. Według niego zgodna z prawem była tylko uchwała Legioowa.

Mimo takich wydarzeń legionowskie miasto jest otwarte dla nowych obywateli, którzy mają prawo do zakupu mieszkania, które będzie spełniało wymagane standardy.

 

podaj swój numer. oddzwonimy w kilka sekund!
x
+48Administratorem danych jest W.W. INVESTMENT WIŚNIEWSCY SP.J. z siedzibą przy ul. Sikorskiego 1C/1, 05-200 Wołomin. Podanie danych jest dobrowolne. Powyższe dane będą przetwarzane przez W.W. INVESTMENT WIŚNIEWSCY SP.J. w celu przekazania informacji o ofercie handlowej (telefonicznie lub mailowo), właściwych ze względu na świadczenie usługi czy realizację inwestycji. Przypominamy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Wszelką korespondencję w sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych, o którym mowa powyżej, należy kierować na adres: W.W. INVESTMENT WIŚNIEWSCY SP.J., ul. Sikorskiego 1C/1, 05-200 Wołomin z dopiskiem „Dane Osobowe”.

Masz pytania dotyczące naszych inwestycji?
Wypełnij formularz, a nasz doradca się z Tobą skontaktuje.