Nowa inwestycja

Nowe mieszkania

Nowe mieszkania

WYSZUKAJ MIESZKANIE

Ząbki - zalety i wady mieszkania w małym mieście

Zalety mieszkania w małych miastach Ząbki to 30-tysięczne miasto, którego mieszkańcy doskonale znają jego wady i zalety. Jednak wszystkie osoby, które dopiero szukają miejsca do zamieszkania, mogą mieć dylemat dotyczący tego, czy warto mieszkać w małym mieście, czy lepiej przenieść się do dużej miejscowości.

 

Rozwiązanie tego dylematu nie jest proste, ale postaramy się dzisiaj odrobinę je ułatwić.

 

Duże miasto - duże możliwości?

 

To jeden z najczęściej wymienianych atutów dużych miast. Duże miasto oznacza większe możliwości zatrudnienia, dostęp do edukacji, rozrywki, kultury, produktów i usług. Ten argument przekonuje bardzo wiele osób do tego, by to z dużym miastem związać swoją przyszłość.

 

Warto jednak pamiętać o tym, że duże miasto to także wyższe koszty życia, więcej hałasu, korki, szybsze tempo funkcjonowania, przestępczość. Duże miasto oznacza też znacznie wyższe ceny mieszkań oraz działek budowlanych.

 

Małe miasto – małe problemy?

 

Co przyciąga do mieszkania w niewielkim miasteczku, np. takim jak Ząbki? To zwykle wyższy poziom bezpieczeństwa, spokój, cisza, kameralny klimat. Ważnym argumentem są też ceny mieszkań, które są tutaj znacznie bardziej atrakcyjne. Dzięki temu wiele osób może sobie pozwolić na zakup lokalu o większym metrażu i w lepszym standardzie.

 

Małe miasta mają tez swoje wady. Wielu osobom przeszkadza to, że "wszyscy się znają" – społeczność jest niewielka, przez co brakuje prywatności i anonimowości. Liczba szkół, sklepów, wydarzeń rozrywkowych i kulturalnych także jest małym mieście ograniczona.

 

Mieszkanie w Ząbkach – rozwiązanie optymalne?

 

Wybór miejsca zamieszkania zależy zatem od osobistych oczekiwań i potrzeb. Osoby, które preferują szybki styl życia, w małym mieście raczej się nie odnajdą. Te, które cenią sobie spokój i ciszę, będą sfrustrowane i nieszczęśliwe w dużej metropolii. Jest jednak rozwiązanie, które w pewnym stopniu łączy potrzeby jednych i drugich. Ząbki posiadają wszystkie zalety małego miasta, przy czym ich położenie tuż obok Warszawy sprawia, że mieszkańcy mogą także korzystać z możliwości, które oferuje im stolica. Warto więc rozważyć tę lokalizacje i zapoznać się z ofertą dostępnych w Ząbkach mieszkań.

 

podaj swój numer. oddzwonimy w kilka sekund!
x
+48Administratorem danych jest W.W. INVESTMENT WIŚNIEWSCY SP.J. z siedzibą przy ul. Sikorskiego 1C/1, 05-200 Wołomin. Podanie danych jest dobrowolne. Powyższe dane będą przetwarzane przez W.W. INVESTMENT WIŚNIEWSCY SP.J. w celu przekazania informacji o ofercie handlowej (telefonicznie lub mailowo), właściwych ze względu na świadczenie usługi czy realizację inwestycji. Przypominamy, że przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Wszelką korespondencję w sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych, o którym mowa powyżej, należy kierować na adres: W.W. INVESTMENT WIŚNIEWSCY SP.J., ul. Sikorskiego 1C/1, 05-200 Wołomin z dopiskiem „Dane Osobowe”.

Masz pytania dotyczące naszych inwestycji?
Wypełnij formularz, a nasz doradca się z Tobą skontaktuje.