tel: 734 734 070, 664 200 277, 734 734 074, 22 787 08 08

Czas na wiosenną przeprowadzkę!

Przeprowadź się do nowego mieszkania w Legionowie

Przeprowadzka zazwyczaj kojarzy nam się z ogromnym stresem, który musimy przełożyć w pierwszej kolejności na pakowanie. Później trzeba to wszystko niestety rozpakować i poradzić sobie z bałaganem, jaki zapanował w nowym mieszkaniu, do którego się wprowadziliśmy.

 

Aby to wszystko przebiegało jakoś sprawnie powinniśmy ustalić sobie jakiś plan działania i się go trzymać. Nim zdążymy się obejrzeć reszta przyjdzie sama, a my będziemy mogli w końcu odetchnąć z ulgą, że dokonaliśmy niemożliwego, bądź czegoś niewyobrażalnie trudnego.

 

Chęć zmiany miejsca zamieszkania może być wywołana przez różne czynniki. Co niektórzy przeprowadzają się z myślą, że potrzebują po prostu zmiany otoczenia, jeszcze inni swoje zamiary realizują z tego powodu, gdyż rozpoczynają studia w innym mieście. Jednak temu wszystkiemu towarzyszy szereg przeróżnych emocji, których czasami nie jesteśmy w stanie poskromić i w wyniku tego może się zdarzyć, iż po prostu o czymś zapomnimy podczas przeprowadzki.

 

Legionowo: Poradnik do bezstresowej przeprowadzki krok po kroku

 

  • Pierwszym elementem podczas przeprowadzki do nowego mieszkania w Legionowie musi być plan działania. Należy wówczas rozpisać sobie to, co chcemy spakować najpierw i to, co pakujemy na samym końcu. Im lepsza organizacja podczas pakowania, tym łatwiejsze będzie później rozpakowywanie. Następnie powinniśmy oszacować ilość swojego wyposażenia oraz to, jakich materiałów będziemy używać. Będą nam potrzebne: kartony, taśma klejąca, papierowe gazety, marker do podpisywania pudełek.
  • Drugim etapem jest transport. Bez niego nasza przeprowadzka nie będzie możliwa, dlatego już podczas planowania powinniśmy ustalić, z jakich usług zamierzamy skorzystać. Możemy w tym celu wynająć samochód od jakiejś firmy, bądź po prostu sięgnąć po pomoc do naszych znajomych.
  • Trzecim krokiem jest realizacja planu pakowania.
    Należy robić to pokojami, gdyż organizacja będzie przy tym dużo łatwiejsza. W pierwszej kolejności powinniśmy umieszczać w kartonach rzeczy, których używamy najrzadziej, następnie sięgamy po ubrania. Proces pakowania powinien być od razu segregowany i umieszczany do odpowiednich pudełek, które także na wstępie podpisujemy. W ten sposób postepujemy z pozostałymi pomieszczeniami. Kiedy uda nam się tego dokonać stawiamy wszystkie kartony w jednym miejscu. Jeśli przyjdzie nam zostać w starym mieszkaniu jeszcze jedną noc zostawiamy jeden pusty karton na pościele, komplet sztućców i kosmetyki.
  • Ostatnie sprzątanie to także końcowy etap przeprowadzki. Kiedy dom pozostanie pusty możemy powycierać kurze, zmyć podłogi, posprawdzać dokładnie wszystkie pomieszczenia i upewnić się, że niczego nie zostawiliśmy. W ten sposób mamy też szansę na ostatnie pożegnanie się z naszym mieszkaniem.

Legionowo: W naszej firmie nowe mieszkania masz na wyciągnięcie ręki, dlatego jeśli masz w planach przeprowadzkę nie zwlekaj, Legionowo na Ciebie czeka!