tel: 734 734 070, 664 200 277, 734 734 074, 22 787 08 08

Jak pokonać kurz w mieszkaniu?

Czyste mieszkanie to zdrowe mieszkanie

Dla wielu romantyków, czy nawet artystów kurz jest otoczką nadającą odpowiedniego charakteru danym elementom w mieszkaniu. Co jednak zrobić wtedy, kiedy mamy na niego po prostu alergię? Wtedy nawet artysta zasięgnie po jakieś środki, którymi będzie chciał go pokonać. Nie należy więc przesadzać w tej kwestii tylko po prostu wziąć sprawy w swoje ręce.

 

Czym jest właściwie kurz?

 

Jest często porównywany do sporych rozmiarów chmury o zamazanych odcieniach, która rozpościera szeroki płaszcz, którym okrywa wszystko, co napotka na swojej drodze. Każdy przedmiot, mebel w naszym mieszkaniu został zawładnięty przez ogromną chmarę roztoczy i zarazków, która sieje zniszczenie wśród alergików. Samych roztoczy nie możemy zobaczyć gołym okiem, gdyż ich miara wynosi od 0,2 – 0,6 mm. Jeśli by tak wejść w to głębiej, to na jednym metrze kwadratowym naszego mieszkania może poruszać się od 100 aż do 10 000 roztoczy, których odchody wywołują alergię kurzową. Kurz jest wrogiem nie tylko ludzi. Ma także zły wpływ na rośliny doniczkowe i nawet zwierzęta trzymane w domu.

 

Wyproś kurz ze swojego mieszkania!

 

  1. Jeśli masz „kurzowy” problem zacznij częściej wietrzyć swoje mieszkanie, gdyż powietrze należy wymieniać kilka razy w ciągu godziny.
  2. Zadbaj o odpowiednią wentylację w pomieszczeniach.
  3. Postaraj się pozbyć wilgoci z domu. Nie może być ani zbyt wilgotno ani zbyt sucho. Utrzymuj temperaturę od 18-20oC . Idealnie w tej sytuacji sprawdzają się nawilżacze powietrza, do których możesz wlać środki chemiczne przeciwko roztoczom.
  4. Odkurzaj dywany, wykładziny itp. przy otwartym oknie minimum raz w tygodniu.
  5. Staraj się raz na jakiś czas wytrzepać meble tapicerowane wcześniej pokrywając je wilgotnym płótnem, by nie rozproszyć kurzu w pomieszczeniu.
  6. Przechowuj książki w oszklonym regale.
  7. Wietrz pościel na świeżym powietrzu.

 

Ząbki: Czyste mieszkania dla Ciebie

 

Stare budownictwo także może być przyczyną kurzu w mieszkaniu. Jeśli planowałeś remont bądź przeprowadzkę i mieszkasz w okolicy zachęcamy do przejrzenia oferty mieszkań, które znajdziesz w Ząbkach. Skontaktuj się z nami, zapraszamy!