tel: 734 734 070, 664 200 277, 734 734 074, 22 787 08 08

Nowe mieszkania Wołomin: jak urządzić pokój dla dziecka?

Dobrym krokiem przed założeniem rodziny jest zakup nowego mieszkania, najlepiej w spokojnej i przyjemnej okolicy. Należy wówczas zwrócić uwagę nie tylko na metraż, ale i na ilość pokoi, aby z powodzeniem urządzić kącik dla swojej pociechy. Choć już samo to wydaje się wyzwaniem, tak niełatwym zadaniem jest także urządzenie pokoju dla dziecka, aby ten wspierał zarówno rozwój naszego malucha, jak i pozytywnie wpływał na jego samopoczucie. Jak to zrobić?

Pokój dla dziecka – nowe mieszkania Wołomin

Aranżując pokój dla dziecka w nowym mieszkaniu należy zadbać o to, aby nie zabrakło tutaj ani przestrzeni do nauki, ani do zabawy, ani do odpoczynku. To najważniejsza zasada, ale warto także zwrócić uwagę na inne kwestie – m.in. kolorystykę pokoju i oświetlenie.

Ściany w pokoju malucha powinny być w stonowanym kolorze, aby nie rozpraszać zbytnio jego uwagi i pozwalało mu się wyciszyć. Dobrym pomysłem jest więc oświetlenie w barwach delikatnie pastelowych – beżowy, wrzosowy, błękitny. W kwestii oświetlenia należy pamiętać o wsparciu górnego światła mniejszymi lampkami – umiejscowionymi na biurku oraz przy łóżku pociechy.

Nie można zapomnieć tez o funkcjonalnych meblach oraz przestrzeni do zabawy. Najczęściej dzieci bawią się na podłodze, więc świetnym rozwiązaniem będzie wyłożenie części pomieszczenia matą lub – po prostu – miękkim, ciepłym dywanem.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą dewelopera WISNIEWCY w Wołominie. Jesteśmy przekonani, że z tym wykonawcą znajdziesz mieszkanie swoich marzeń!