tel: 734 734 070, 664 200 277, 734 734 074, 22 787 08 08

Trochę faktów o mieszkaniu w Legionowie

Co zachęca do mieszkania w Legionowie?

Jak zmienia się populacja Legionowa? Ile mieszkań powstaje tu każdego roku? Jak wpływa to na zwiększanie się liczby i struktury mieszkańców? Przedstawimy dzisiaj kilka ciekawych statystyk na temat Legionowa.

 

Nowe mieszkania każdego roku

 

Legionowo to miasto z 54 tysiącami mieszkańców. Jego populacja stale rośnie od 2003 roku, co jest coraz rzadziej spotykanym zjawiskiem przy zwiększającym się stale poziomie dezurbanizacji. Najwięcej nowych mieszkań w Legionowie powstawało w latach 2007-2008, i choć populacja miasta zwiększyła się wtedy nieznacznie, to nowe miejsca zamieszkania zostały zajęte przez dotychczasowych mieszkańców, którzy zdecydowali się na przeprowadzkę i podniesienie swojego poziomu życia. Obecnie liczba ta spada, a przyczyną jest najprawdopodobniej nasycenie rynku nowymi mieszkaniami (w 2015 roku oddano ich do użytku 148, podczas gdy w 2008 – 719).

 

Legionowo – poznaj jego zalety

 

Biorąc pod uwagę to, że wiele osób przeprowadza się poza granice miast, fakt, że ludność Legionowa zwiększa się z każdym rokiem można tłumaczyć jedynie tym, że do miasta napływają wciąż kolejni nowi mieszkańcy. Co zachęca ich do zamieszkania tutaj?

 

Przede wszystkim stały rozwój miasta – usprawnianie komunikacji, tworzenie nowych miejsc pracy czy otwieranie nowych szkół i usprawnianie ich pracy. W 2014 roku na oświatę i wychowanie przeznaczono aż 37.9% z budżetu miasta, na transport i łączność 11.9%, a na inwestycje 9.7%.

 

Jest to też świetne miasto dla młodych rodzin, co zresztą także potwierdzają statystyki. Aż 61% mieszkańców jest zamężna/żonata, podczas gdy dla Polski procent ten wynosi 55,8. Statystycznie dużo więcej małżeństw znajdziemy właśnie tutaj niż w przeciętnej polskiej miejscowości. Przyrost naturalny także jest tu znacznie wyższy niż dla całej Polski.

 

Czy te twarde fakty zachęciły Cię do tego, by zdecydować się na mieszkanie w Legionowie? Jeśli tak, to zapoznaj się z ofertą dostępnych tu nieruchomości i wybierz miejsce idealne dla siebie!