tel: 734 734 070, 664 200 277, 734 734 074, 22 787 08 08

Ząbki- ile Twoje mieszkanie mówi o Tobie?

Często się mówi, że muzyka, jakiej słuchasz, czy nawet jedzenie, które jesz, określa Twój typ osobowości. Podobnie jest z mieszkaniem. To, jak je urządziłeś lub gdzie jest zlokalizowane potrafi wiele “powiedzieć” o tym, kim jesteś.
 

Pokaż mi jak mieszkasz, a powiem Ci kim jesteś

Aby określić typ osobowości według mieszkania, należy wziąć pod uwagę następujące aspekty:


1. Lokalizacja- wybór mieszkania usytuowanego w ruchliwym miejscu, może w centrum miasta, w samym środku miejskiego pośpiechu i hałasu, oznacza to, że najprawdopodobniej jesteś osobą lubiącą towarzystwo i aktywne spędzanie czasu. Jeśli jednak zdecydowałeś się na życie poza miastem i osiedle pełne natury, spokoju, najprawdopodobniej jesteś indywidualistą, który dobrze się czuje w swoim własnym towarzystwie, cieszą Cię proste rzeczy. Z jeszcze jednej strony, jeśli mieszkasz  na przedmieściach, w tzw. “sypialniach”, oznacza to, że jesteś osobą stawiającą na rodzinę, poważnie myślisz o przyszłości i ustatkowaniu.


2. Wnętrze mieszkania- jeśli w Twoim azylu wykorzystane zostały żywe, kontrastujące ze sobą kolory, świadczy to o Twojej ogromnej energii, pozytywnym podejściu do życia. Zaś spokojne kolory dowodzą o Twoim zrównoważeniu, rozsądności. Jeśli lubisz dekorować mieszkanie mnóstwem dodatków, gadżetów, to może świadczyć o Twoim wewnętrznym chaosie, a może też o artystycznym poczuciu smaku. Z drugiej strony, minimalizm w dekoracjach oznacza rozsądek i samokontrolę.


3. Rodzaj mieszkania- jeśli Twoje mieszkanie jest niewielkie lub nawet ciasne, może to oznaczać, że jesteś nieśmiały w relacjach z innymi i w ten sposób czujesz się bezpieczniej, wtedy mieszkanie stanowi niejako Twoją kryjówkę przed światem. Za to duże, otwarte przestrzenie mogą być oznaką mocnej osobowości, poczucia wolności i niezależności.


Oczywiście wszystkie wymienione interpretacje należy brać z tzw. przymrużeniem oka. Nie zawsze mogą mieć związek z rzeczywistym stanem każdego z nas.